Když to vidíte jinak

Mediace

Pro lepší

vztahy

Když je těžké se domluvit ke spokojenosti všech, když už jste mnohé zkusili a nic nepomohlo, když máte pocit, že Vás nikdo neposlouchá, je vhodný čas obrátit se na mediátora.

"Není univerzální pravda. Jsou jen fakta a různé úhly pohledu." Michaela Frank

Někdy pomůže prostředník

Mediace v pomáhajících profesích

Mediace v našem pojetí

O mediaci se většinou mluví jako o alternativním způsobu řešení sporů, o procesu řešení konfliktů, kdy cílem je dohoda. My v nahoru vnímáme mediaci jako nástroj pro řešení situací, kdy dvě se dvě strany potřebují dohodnout a z různých důvodů se jim to samotným zatím nedaří. Konflikt totiž může být zástupným projevem něčeho jiného, například nedorozumění.

Nejčastější situace, které řešíme

Hlavní důvody, v nichž spočívá

úspěch mediace

Jednou z největší předností mediace oproti soudnímu řízení, je kontrola stran nad procesem řešení situace a jeho výsledkem. Zatímco u soudu obvykle jedna strana vyhraje a druhá prohraje (a vy nemáte jistotu, která z nich budete vy), při uzavření mediační dohody vyhrávají obě strany. Navíc velice často strany s podporou mediátora vymyslí řešení natolik ušité na míru svým individuálním podmínkám, možnostem a zdrojům, že soud by s takovým řešením nikdy nepřišel. Lidé sami jsou totiž odborníky na svůj život a nejlepší řešení jsou ta, na které si lidé přijdou sami. My Vám s tím pomůžeme.

01

Výsledek ve vlastních rukou

Průběh mediace a případnou dohodu máte ve svých rukou. Během procesu se nestane nic proti Vaší vůli.

02

Téměř jistá výhra

Dohoda přijatá v rámci mediace je výhrou pro obě strany. Není to kompromis, se kterým se smíříte, ale dohoda, s níž budete spokojeni. 

03

Cena a čas

Vzhledem k soudnímu řízení je mediace levnější a rychlejší variantou. Nemluvě o ztrátách, které může způsobit samotné neřešení situace.  

Zajímá vás více informací?

Nezávazná poptávka

Zanechte nám zprávu. Co nejdříve se vám ozveme zpět.

Nemusíte na to být sami

Proč zvolit právě nás

V mediaci je obvyklé, že mediátor je nestranný, nestojí tedy na ničí straně. My v nahoru jsme mediátoři všestranní, to znamená, že stojíme na straně všech možností. Vyjadřujeme tím náš záměr pomoci lidem, aby se navzájem slyšeli a otevřeli své mysli hledání nových řešení, aby byli všichni spokojeni. Je to možné. Kontaktujte nás a poznejte rozdíl.

Je mediace s námi pro Vás?

Kdo u nás poskytuje mediace?

Michaela Frank, v případě potřeby v mediátorské dvojici s Janou Filípkovou

Michaela Frank

Jana Filípková